Адміністрація вирішила продати даний сайт. За детальною інформацією звертайтесь за адресою: rozrahu@gmail.com

Інформація про навчальний заклад

ВУЗ:
Національний університет Львівська політехніка
Інститут:
Не вказано
Факультет:
Не вказано
Кафедра:
Не вказано

Інформація про роботу

Рік:
2007
Тип роботи:
Лабораторна робота
Предмет:
Комп’ютерна схемотехніка
Група:
КН

Частина тексту файла

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ Національний університет “Львівська політехніка” Кафедра АСУ Лабораторні роботи № 9 ДОСЛІДЖЕННЯ РОБОТИ СУМАТОРІВ. з дисципліни “Комп’ютерна схемотехніка” Мета роботи: вивчення принципів побудови комбінаційних суматорів та дослідження їх роботи. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ 1.1.Комбінаційні суматори. Функціональні вузли, що здійснюють арифметичне підсумовування (додавання) чисел називаються суматорами. У цифровій техніці додавання виконується в основному над двійковими Числами (кодами). Додавання багаторозрядного слова за допомогою суматора здійснюється порозрядно з урахуванням переносу в сусідній старший розряд. Тому при побудові багаторозрядного суматора необхідно врахувати не лише появу переносу в деякому розряді, але й можливість одержання переносу від сусіднього молодшого розряду. Особливістю комбінаційних суматорів є відсутність пристроїв запам’ятовування і тому результат на виході у комбінаційних суматорів зникає зразу після припинення дії вхідних сигналів. Для додавання двійкових чисел можуть застосовуватися як одно-, так і багаторозрядні суматори, сама процедура додавання може здійснюватись або послідовно, починаючи з молодшого розряду, або паралельно, коли всі розряди чисел додаються одночасно. Важливою ознакою паралельного суматора є спосіб організації переносу при додаванні. Розрізняють суматори з послідовним, паралельним та груповим переносом. Як послідовні, так і паралельні суматори будуються на основі комбінаційного однорозрядного суматора, що складається з напівсуматорів. 1.1.1. Напівсуматор. Напівсуматор – це пристрій (рис.1), що має два входи (для доданків a і b) і два виходи(суми S і переносу P), який призначений для додавання за правилами, що наведені в таблиці 1. а) б) Табл.1 a b S P  0 0 0 0  0 1 1 1   1 0 1 0  1 1 0 1   Рис.1 а) Функціональна схема напівсуматора; б) Таблиця станів напівсуматора.  Рис.2 Структура схем напівсуматора. З даної таблиці видно, що напівсуматор виконує додавання двох однорозрядних двійкових чисел з формуванням суми і переносу в наступний старший розряд. Формування суми і переносу в напівсуматорі відбувається згідно з виразами: S= a ( b = a ( b; P= a b Відповідно до наведених виразів структура напівсуматора містить два логічні елементи і зображена на рис.2. 1.1.2. Повний суматор. Повний суматор (рис.3) реалізує двох однорозрядних двійкових чисел з врахуванням переносу з молодшого розряду. Тому він має три входи ( ai, bi, Pi ) і два виходи (Si, Pi+1 ). Логіка роботи повного суматора наведена в таблиці 2, де ai, bi – доданки війкових чисел в i-му розряді; Pi, Pi+1 – переноси відповідно з ( i-1)-го розряду в і-ий та з і-го в ( і-1)-ий розряд; Si – сума в і-тому розряді. а) б) табл. 2 ai bi Pi Si Pi+1  0 0 0 0 0  0 1 0 1 0  1 0 0 1 0  1 1 0 0 1  0 0 1 1 0  0 1 1 ...
Антиботан аватар за замовчуванням

01.01.1970 03:01

Коментарі

Ви не можете залишити коментар. Для цього, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.

Завантаження файлу

Якщо Ви маєте на своєму комп'ютері файли, пов'язані з навчанням( розрахункові, лабораторні, практичні, контрольні роботи та інше...), і Вам не шкода ними поділитись - то скористайтесь формою для завантаження файлу, попередньо заархівувавши все в архів .rar або .zip розміром до 100мб, і до нього невдовзі отримають доступ студенти всієї України! Ви отримаєте грошову винагороду в кінці місяця, якщо станете одним з трьох переможців!
Стань активним учасником руху antibotan!
Поділись актуальною інформацією,
і отримай привілеї у користуванні архівом! Детальніше

Оголошення від адміністратора

Антиботан аватар за замовчуванням

пропонує роботу

Admin

26.02.2019 12:38

Привіт усім учасникам нашого порталу! Хороші новини - з‘явилась можливість кожному заробити на своїх знаннях та вміннях. Тепер Ви можете продавати свої роботи на сайті заробляючи кошти, рейтинг і довіру користувачів. Потрібно завантажити роботу, вказати ціну і додати один інформативний скріншот з деякими частинами виконаних завдань. Навіть одна якісна і всім необхідна робота може продатися сотні разів. «Головою заробляти» продуктивніше ніж руками! :-)

Новини